uvod

Boží slovo na každý den

(autor: o. Petr Karas)

Boží slovo na každý den

je brožura, která má být pomůckou při rozjímání nad liturgickými texty celého roku. Na jejích stranách je uvedena většina liturgických čtení, ke kterým jsou připojeny krátké komentáře, jež mohou být pomocí při modlitbě nad daným biblickým textem. U nedělí a některých slavností jsou komentáře ke všem třem čtením; pro všední dny a svátky pouze k evangeliu.

Zmíněné komentáře samozřejmě nejsou výkladem – exegezí – daného textu. Často nejsou ani shrnutím duchovního poselství celého textu, nýbrž jen zdůrazněním určité věty či myšlenky, jež může být pomocí v osobní modlitbě.

(z úvodu knihy)

 

Tato kniha je upravena do formátu PDF, což znamená, že ji můžete používat v různých zařízeních (mobilní telefon, tablet, PC). Můžete využít také čtečky e-knih, ale ne všechny. Navíc lze nastavit noční režim, což šetří baterii.

Je dobré mít nainstalovaný prohlížeč PDF souborů Adobe Acrobat Reader (Ke stažení zdarma na Google Play - ZDE, aby obsah fungoval formou odkazů - po kliknutí na daný řádek se zobrazí požadovaná stránka s možností návratu zpět.

Stáhnout knihu zdarma můžete ZDE (aktualizace 8. 1. 2020).

Dále si můžete stáhnout Novénu k Duchu svatému - ZDE